Pulai András ismét kikutatta, hogy zárul az olló, és fej-fej mellett áll a Fidesz az ellenzékkel. Ámde újabb meglátással is sikerült bizonyítania, hogy továbbra is ő a közvélemény-kutatás műfajának legnagyobb mókamestere.
Nagyon szép dolog a baloldaltól, hogy a 2022-es sajnálatos választási események után is újabb és újabb humanitárius segítséget nyújt Pulai Andrásnak (akit onnan lehet megkülönböztetni az összes többi Pulai Andrástól, hogy a szóban forgónak záruló olló volt a jele az óvodában). Életben tartva ezzel a madárbél-jóslás ősi és egyébként kihalásra ítélt mesterségét.
És habár egyes, meg nem erősített információk szerint Pulai (ha amerikai őslakos lenne, minden bizonnyal csak Záruló Olló néven emlegetnék a Karl May-regények) olyan módszertani újításokkal is kísérletezik, mint szőnyegre kiszórt színes ceruzákból kiolvasni az egyes pártok támogatottságát. De hogy amikor biztosra kell mennie, akkor azért csak befárad a húsboltba vásárolni egy kiló madárbelet, hogy abból szinte milliméteres pontossággal megmondhassa a jövőt. Mint ahogyan tette ezt az MSZP sufnituningos kézműves házitévéjében is, ilyeneket mondva:
„De ha van összefogás legalább azon hat-hét – ki tudja ezt most már megmondani, hány – ellenzéki párt részéről, aki összefogott ’22-ben, akkor egyrészt kábé 10 százalékponttal megnő a részvételi hajlandóság, és ez négy az egyhez arányban az ellenzéki szavazókat mozgósítja inkább. Illetve hát ugye ebből az is következik, hogy csökken a különbség a Fidesz és az ellenzéki oldal között. Egész konkrétan az összes megkérdezett körében 2 százalékpontra: 33 illetve 31. (…) És ez azt jelenti, hogy egy fej-fej melletti meccs most 8 hónappal a választás előtt.”
Szóval a konyhapultra kiszórt madárbelek állagából, Laokoón-csoportot idéző tekervényeiből és egymáshoz való elhelyezkedéséből azt sikerült kiolvasnia Pulainak, hogy a 2022. április 3-án némileg szétnyílt olló ismét csak bezárult. És mivel a gyanakvás korát éljük, ezért sajnos tisztában vagyunk azzal, hogy akadhatnak olyan megrögzött huhogók, akik kétségbe merészelik vonni a madárbél-jóslás tudományos igényességét. Az ő kételyüket azzal a gasztronómiai párhuzammal szeretnénk eloszlatni, hogy képzeljék csak el ellenzéki honfitársunkat, aki külön-külön ugyan rosszul van a kelkáposzta főzeléktől, a spenóttól, a madártejtől, a háromnapos fáradt olajban kisütött hekktől meg a máglyarakástól. Ámde ha mindezt összeturmixolják neki az Apró-villa konyhájában, akkor nemcsak megtölti vele a bendőjét, hanem szíve szerint még kétszer is repetázna a moslékból (és itt szeretnénk finoman jelezni, hogy a „moslékkoalíció” névadógazdája a momentumos Soproni Tamás). Ugye, mennyire hihető már ez?
Blogunk étvágya például annyira megjött, hogy Pulai „intézetének” honlapján rá is kerestünk a madárbél-jóslást megörökítő írásos dokumentumra. Az anyag tovább boncolgatja, hogy a különböző ellenzéki pártok támogatói mennyire rajonganak a moslékkoalícióért az összefogásért, megállapítva, hogy az – MMM mellett – az MSZP szavazói a legkevésbé összefogás pártiak. Majd két bekezdéssel arrébb már az áll a szövegben, hogy „leginkább a Párbeszéd (100 százalék) és az MSZP (80 százalék) szavazói látják úgy, hogy sikeresebb tudna lenni egy közös ellenzéki lista, mint ha a pártok külön indulnának a Fidesszel szemben”.
Akkor tehát szeretnénk összefoglalni Pulai madárbél-jóslásának zárt logikai alakzatát: az MSZP szavazói úgy látják, hogy a közös ellenzéki lista eredményes és hatékony megoldás a Fidesszel szemben, ezért (!) ők támogatják legkevésbé az összefogást.(És igen, a mondatnak legalább annyi értelme van, mint hogy Pulai András találta el a legkevésbé a 2022-es választás eredményeit, ezért egyes baloldali pártok és médiumok továbbra is súlyos pénzeket fizetnek a tudományos igényességű madárbél-jóslásaiért.)
Végezetül sajnálatunkat szeretnénk kifejezni, hogy Karikó Katalin és Krausz Ferenc mellett Pulai András idén nem kapott Nobel-díjat a madárbél-jóslás tudományterületén elvégzett innovatív és úttörő munkásságáért. De talán majd jövőre (jobban zárul az olló).
(Pulai 3:21-nél kezd bele a madárbél-jóslás szigorúan tudományos aktusába:)
(Nyitókép: Pulai András Facebook-oldala)